Makedonya,Stip
0850 241 86 16
info@sataegitimkoclugu.com

Makedonya Balkan Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Üniversite Okumak Makedonya Üniversiteleri ve Makedonya Üniversite Bölümleri

Makedonya Balkan Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Balkan Üniversitesi Fiyatları

Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için yüksek standartları eğitim imkanlarının sunulduğu Makedonya’nın en önemli özel okullarından bir tanesi olan Makedonya Balkan Üniversitesi, Türk öğrencilerin yoğun biçimde tercih ettiği okullardan bir tanesidir. Makedonya’nın dünya sıralaması en yüksek üniversitesitelerinden biri  olan Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları, okulun sahip olduğu eğitim imkanları dikkate alındığında oldukça dikkat çekicidir. %100 İngilizce eğitim verilen okulun, oldukça yüksek bir eğitim standardı söz konusudur. Üniversite fiyatları noktasında ise şaşırtıcı rakamlar söz konusudur. Okulun bölümleri;

 • Sağlık bilimleri 30.000-33.000 TL
 • Hukuk Fakültesi 25.000 TL
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 22.000TL
 • Mühendislik Fakültesi 25.000 TL
 • Sivil Havacılık Fakültesi / Fiyatı Özel Olarak Görüşülecek
 • Eğitim Fakültesi 22.000TL
 • İletişim Fakültesi 22.000TL
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi 22.000TL

Şeklinde olup, tüm bölümlerde bütünüyle İngilizce eğitim verilmektedir. Bu özelliği ile Türkiye’de üst düzey eğitim veren üniversitelerle kıyaslandığında, büyük avantajlarından söz edilebilmektedir.

Balkan Üniversitesi Fiyatları

Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları, kayıt yaptırmak istediğini bölüme göre küçük değişiklikler arz edebilmektedir. Eğitimin standartları, kredi sayısı ve eğitim araç ve gereçlerinin kullanımına bağlı olarak sadece International Balkan University için değil, tüm üniversiteler için bu koşullar değişiklik gösterir. Balkan Üniversitesi, Makedonya’nın en iyi okullarından biri olarak bilinir ve buna bağlı olarak diğer bazı okullardan daha yüksek fiyatlar söz konusudur. Ancak bu eğitim fiyatları; Türkiye’de eğitim veren bir okuldan çok farklı değildir. Hatta bazı okullardan daha uygun olduğu dahi söylenebilir.

Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları  TL ile belirlenir. Okulun fiyatları zaman içerisinde Euro para birimi cinsinden değişiklik göstermez. Hali hazırda sunulmakta olan yüksek standartlar kapsamında eğitim fiyatları yıllık olarak şu şekildedir.

Okulun %100 İngilizce olmasından dolayı, akademik İngilizceye tam yeterlilik gereklidir.  Bu kapsamda okul bünyesinde İngilizce hazırlık sınıfı yani yabancı dil okulu da öğrencilere sunulur. Dil yeterlilik sınavında başarılı olamayan öğrenciler için bu sınıf Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları yıllık 3000 Euro karşılığında İngilizce eğitimi vermektedir.

Makedonya Balkan Üniversitesi Burs İmkanları

Makedonya Balkan Üniversitesi, Türkiye’de ÖSYM kataloğunda yer alan bir üniversitedir. Yani okulu tercih ederken, YKS puanı geçerlidir. Burs imkanları yine katalog üzerinden veya dorudan okuldan elde edilebilmektedir. Okul başarılı öğrencilere %100’e varan burs imkanlarını sunmaktadır. Okulun vizyonu en nitelikli öğrencileri yetiştirmek ve yüksek öğretim dünyasının yıldızlarından bir tanesi olmak olduğundan, başarılı öğrencilere her türlü desteği sunma misyonu ile faaliyet sürdürülmektedir. Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları bu noktada beyan edilen rakamlardan burs oranlarının düşmesi ile çok daha avantajlı hale gelmektedir.

Makedonya Balkan Üniversitesi Kimlere Burs Verir?

Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları noktasında avantaj elde etmek isteyen öğrencilerin, lise diploma notları ve YKS puanlarının olabildiğince yüksek olması gereklidir. Okul, diploma notu, YKS başarısı ve yabancı dil bilgisi gibi kriterler üzerinden ayrıca değerlendirme yaparak burs tahsis edebilmektedir. Ayrıca kayıt yaptırıp, burs alamamış öğrencilerin okul devam ederken elde ettikleri akademik başarıya bağlı olarak da burs tahsisi söz konusudur. Makedonya Balkan Üniversitesi burs imkanları hakkında daha doğru ve yeterli bilgiye erişmek için bu konuda hizmet vermekte olan yurt dışı eğitim danışmanlığı firmaları çok daha etkili sonuçlara erişmenizi sağlayabilir. Yurtdışında eğitim ciddi bir iştir ve profesyonel biçimde planlanası gerekir. Bu nedenle uzmanlardan destek almayı ihmal etmemenizi öneriyoruz.

Kaliteli Eğitime Uygun Koşullarla Ulaşın

Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları, dünyanın diğer pek çok yerine göre çok daha avantajlı bir seviyede yer alır. Bunun yanında, Makedonya, Avrupa’nın yaşam koşulları bakımından da en elverişli merkezlerinden bir tanesidir. Nüfusunun yarısına yakını Müslüman olan ülkede, Türk öğrenciler için oldukça geniş imkanlar söz konusudur. Öğrenciler için sağlanan konaklama imkanlarından, yeme-içme ve alışverişe kadar her ihtiyacın karşılanması noktasında oldukça elverişli şartların söz konusu olduğu ülkede üniversite eğitimi almak, Türkiye’de herhangi bir özel üniversitede alınan eğitimden daha pahalı olmayacaktır. Bu nedenle Makedonya Balkan Üniversitesi fiyatları oldukça uygun seviyededir denebilmektedir. İstanbul’dan 10 saatlik bir karayolu yolculuğu ile dahi ulaşabildiğiniz Üsküp, aynı zamanda havayolu ile de erişebileceğiniz bir merkezdir. Bu sayede evinizden uzakta hissetmeyeceğiniz bu şehirden, evinize istediğiniz zaman Türkiye’de şehirler arası seyahat eder gibi erişebileceksiniz.

Sata Eğitim Koçluğu, konuyla ilgili sizlere en kaliteli hizmeti vermektedir. Bilgi almak için bize ulaşın!

İletişim Bilgilerimiz
Whatsapp – Viber Hattı: +389 75 471 995
E-posta: sataegitimkoclugu@gmail.com
Instagram: sataegitim
Facebook: makedonyauniversitekayit

 

2 Responses

 1. Huriye Gül dedi ki:

  Denklik var mı Türkiye de? Bilgi almak istiyorum

 2. Murat dedi ki:

  Görüşmek için bölümler hakkında bilgi almak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İletişim